top of page

O NÁS

Školní zahrady jsou vybaveny certifikovanými herními prvky pro děti od 3let. Jsou pravidelně kontrolovány revizním technikem a udržovány dle Provozního řádu a Provozního řádu venkovního hřiště MŠ. Vybavení (stolky, židličky, slunečníky, terasa) umožňuje přenést při vhodném počasí dopolední vzdělávací činnost ven, stejně tak svačinky i oběd mohou být servírovány venku a děti tak mohou trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Obě školky mají na zahradě dvě pískoviště, která se zakrývají plachtou proti znečištění a také je k dispozici zastínění po dobu letních měsícíců. Děti mají k dispozici dřevěný domeček s kuchyňkou a také uzamykatelný prostor na hračky a sportovní vybavení. Na obou školních zahradách probíhají od roku 2019 naše již tradiční akce pro celou rodinu, např.: loučení s předškoláky, jarní zajíčkova stezka, podzimní naučná stezka, bubnování, opékání vuřtů aj.

   Zahrada Jesenice

 

Zahrada je rozdělena na dvě poloviny, na jedné jsou pískoviště, houpadla, hmyzí hotel, prolézačka se dvěma skluzavkami, stojan s pexesem a tabulí pro kreslení, terasa se zázemím pro další činnosti a v roce 2021 nově vybudované mlhoviště. Na druhé polovině zahrady je také nově vybudovaný ovál s multifunkčním povrchem od firmy 4Soft, kde děti jezdí hlavně na odstrkávadlech a koloběžkách, dále kolotoč a prolézačka se skluzavkou, hrací panel s bludištěm a záhonek s bylinkami. Zasadili jsme vysoké stromy pro tolik potřebné přírodní stínění. K dispozici je pro děti venkovní toaleta. Budovu zdobí nová vývěska s názvem naší školy a také logo MŠ Kamarád na fasádě.

   Zahrada Zdiměřice

 

Zahrada je v zadní části pozemku školy, vstupuje se do ní z chodby v budově. Děti mají k dispozici terasu s vybavením, stínění v letních měsících je zajištěno velkými slunečníky s logem naší školy. Dále pískoviště a herní prvky: houpadla, kolotoč, stojan s pexesem, tabule pro kreslení křídami, domeček, prolézačka se skluzavkami. Děti mají velký výběr sportovního náčiní a hraček na písek. Zahrada sousedí s lesem, odkud k nám občas zavítá srnka, koloušek nebo zajíc.  
Přední část pozemku školy je také možné využívat dopoledne na hry s dětmi, je tam travnatá i zpevněná plocha
, vhodná pro odstrkávadla a koloběžky. Odpoledne slouží k parkování vozidel rodičů.

bottom of page